Výroba elektronických výrobků čelí ztrátě výnosů a problémy s kvalitou způsobené statickým nábojem. Statický náboj vzniká především kontaktem a oddělením různých materiálů. Elektrostatický výboj (ESD) způsobí okamžité nebo skryté defekty komponenty namontovaných na tištěném spoji.

Často se předpokládá, že je to nejčastějším důvodem poškození výboj modelu lidského těla (HBM). Bylo však zjištěno, že častějším mechanizmem poškození je model CDM (Charged Device Model).

Zařízení citlivé na ESD se nějakým způsobem nabíjí, buď třením nebo indukcí v poli a pak je následně uvolněn člověkem nebo strojem v podobě elektrostatického výboje. Je důležité udržet materiály generující elektrostatický náboj co nejdále od elektrostaticky citlivých komponent. Pokud musí být citlivé komponenty v blízkosti elektrostatických generátorů, je bezpodmínečně nutná ionizace, která zabrání nabíjení komponent, a tak i následnému elektrostatickému výboji.

Ionizace udržuje funkčnost elektronických podsestav, a i hotových výrobků v průběhu výrobního procesu i transportu. Ionizátory Simco jsou navrženy právě pro výrobní proces elektroniky, a to od ionizátorů umístěných ve výrobních strojích, přes stolní ionizátory, nadhlavní ionizátory až po ionizační tyče a trysky. Simco-Ion je již více než třicet let lídrem v eliminaci elektrostatického náboje.

 

Ionizace pro roboty a výrobní stroje

Pro stroje ve kterých dochází k transportu, letování, testovaní,.. desek plošných spojů musí být ionizátory velmi malé, aby je bylo možné integrovat.

Ideální model pro integraci je Model Simco 6422e-AC, je velmi malý, je vhodný do citlivého prostředí, díky automatickému čištění emitoru a monitorovacímu systému je ideální pro nepřetržitý provoz. O něco větší je pak model Simco 6432e, s montážním příslušenstvím, vhodný i na pracovní stoly.

Model Simco 6110/6110A, je inline ionizační kazety, která umožňuje integraci do vzduchových trysek nebo jako ionizační pistole

Model Simco 5822i je určen pro kritická prostředí, disponuje offsetem +/- 5V a tím je předurčen pro ty nejcitlivější aplikace.

 

Ionizátory pro všeobecné použití

Simco Top Gun je vysoce výkonná ionizační pistole navržena pro použití v elektronickém průmyslu. Tato pistole disponuje iont balancem +/-15V, čistým vzduchem a vysokou účinností.

Simco AirForce Gun model 6115 je velice lehká a ergonomická ionizační pistole, která je vhodná pro práci v čistých prostorech do ISO 4.

Simco orION ionizační tryska je navržena pro statické umístění ve výrobních linkách, disponuje vysokým výkonem a filtrem vzduchu.

Simco minION 2 je ionizační ventilátor určený pro odstranění náboje z citlivých prvků při výrobních procesech. Díky svým malým rozměrům je vhodný i pro montáž do automatických linek.

Simco Aerostat PC je výkonný ionizační ventilátor navržený pro použití na pracovních stolech.

Galerie